haki samochodowe

HAKI SAMOCHODOWE

Jak wybrać dobry hak holowniczy?


Preferujemy tylko uznane i profesjonalne marki

Dobieramy produkty homologowane i sprawdzone

Kierujemy się naszym ponad 30-letnim doświadczeniem w branży

Ze względu na nasze doświadczenie jesteśmy w stanie pomóc w doborze odpowiedniego produktu, a tym samym zaoszczędzić Państwa czas oraz pieniądze. Doskonale wiemy czym kierować się w danym modelu pojazdu. Jedną z ważniejszych kwestii jest dobór i zakodowanie wiązki elektrycznej, a także odpowiedniego rodzaju haka holowniczego.

BUDOWA ORAZ WIĄZKA

Konstrukcja haka holowniczego


Każdy pojazd posiada inny typ podwozia, dlatego ważny jest dobór odpowiedniego haka z poprawnym systemem mocowań. Główny element haka do pojazdu to korpus, którego główne składowe to belka główna, wsporniki mocujące oraz uchwyt kuli. Każdy hak jest dopierany do modelu samochodu. Większość korpusu chowana jest pod zderzakiem pojazdu, co sprawia, że wygląda to estetycznie i jest jednocześnie praktycznym rozwiązaniem.

Rodzaje haków holowniczych

Haki z kulą odkręcaną

Haki wpinane automatycznie

Sprzęgi wpinane półautomatycznie

Haki chowane

Podstawowe rozwiązania montażu haków holowniczych oparte są o system montażu za pomocą śrub schowanych pod zderzakiem pojazdu. Systemy bardziej zaawansowane pozwalają na montaż haka jako tzw. sprzęgi automatyczne. W takim rozwiązaniu końcowa częśc haka zostaje zamontowana z prowadnicą za pomocą zapadki ze sprężyną.

Warto wspomnieć o homologacji, która jest ważnym elementem bezpiecznego haka samochodowego. Producenci, których produkty oferujemy posiadają specjalną homologację (Type Approval) zapewniając 100% bezpieczeństwo.

Zadzwoń i sprawdź
ofertę naszych produktów

SZUKASZ ROZWIĄZANIA DLA SIEBIE?

+48 602 61 60 67


JESTEŚMY DOSTĘPNI OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 16:00
SOBOTA 8:00 - 12:00